Muharrem İnce'nin Ayasofya kararına Kaftancıoğlu'ndan yanıt

Muharrem İnce'nin Ayasofya kararına Kaftancıoğlu'ndan yanıt

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, düzenlediği kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldi.

 Kaftancıoğlu, Ayasofya tartışmalarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaşananlara kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Kaftancıoğlu, toplantıya “bile bile yalan yazan gazetecileri davet etmediğini” söyledi.


Odatv Editörü Caner Taşpınar, Kaftancıoğlu'nun basın buluşmasında Kaftancıoğlu'nun yaptığı açıklamaları şöyle aktardı:

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın yeni binasıyla ilgili bilgi veren Canan Kaftancıoğlu, “Ali Sami Sen Stadyumu’nun yanında, yeni il başkanlığımız birkaç ay içinde açılacak. Binaya aşık oldum. Bir isim de bulacağız. Burası ‘İstamobil merkezi’ olacak” dedi.

Kaftancıoğlu, CHP İstanbul üyeleriyle ilgili olarak da “20 küsur bin kişi üye sayısını azalttım. Kişilerin de rızasıyla aidat ödemeyen kişileri ve sorumluluk yerine getirmeyen kişileri de onların da rızasıyla partiden atma şeklinde değil ama yolları ayırdım” diye konuştu.

“İSTANBUL’DA YAKALADIĞIMIZ BAŞARIYI TÜM TÜRKİYE’YE AKTARACAĞIZ”
Seçim dönemi sıklıkla gündeme gelen sandık güvenliği konusuna değinen CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu, “İstanbul’da yakaladığımız başarıyı tüm Türkiye’ye aktaracağız. Ben ve Ekrem Bey de illere gidip deneyimlerimizi aktaracağız” ifadelerini kullandı.

KAFTANCIOĞLU: SEÇİME HAZIRIZ
Kaftancıoğlu, erken seçim sorusu üzerine, ne zaman olursa hazır olduklarını kaydetti.

“Eski CHP yeni CHP tanımlarını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna “Bu tanımları anlamsız buluyorum. Partiye katkısı yok” yanıtını veren Kaftancıoğlu, “İBB ile aranızda anlaşmazlık olduğu yönünde duyumlar var” sorusuna da “İBB ile anlaşmazlık yok aramızda. Koordinasyonsuzluk görüntüsü veriyorsak bunu düzeltiriz” diye yanıtladı.

İBB GENEL SEKRETER TARTIŞMASI
Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Genel Sekreteri Can Akın Çağlar’la ilgili tartışmaya dair de şu açıklamayı yaptı:


“Ekrem Bey, ‘Genel Sekreter siyasi olmamalı ve bürokrat olmalı’ dediğinde benim şerhim olmadı. Ne kadar iyi bürokrat olduğunu göreceğiz.”

“BOĞAZ KESEREK DEMOKRASİ DERSİ VERİLMEZ”
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, Kaftancıoğlu’na “Yargılandığınız tweet davası hukuk açısından skandal ancak bu tweetleri il Başkanı olmadan önce attınız. Şimdi de atar mıydınız?” diye sordu. Kaftancıoğlu’nun buna yanıtı şöyle oldu:

“İl Başkanı olsaydım üslubum farklı olurdu. Ancak darbeci bile olsa boğaz keserek demokrasi dersi verilmez.”

"MUHARREM BEY HERKESİN YERİNE GİDER"
Ayasofya'nın camii yapılması tartışmalarına ilişkin "Olağanüstü gündemin olağanüstü parçası yapmak istedikleri için yorum yapmıyorum. Suni gündemi asli gündem yapmak istemiyorum. Ne söylerse 1 hafta tartışılacaktı. Ülkenin gerçek gündemini perdelemek için kurgulanan bu konuyla ilgili konuşmamam, korktuğumdan değil." görüşünü paylaşan CHP İl Başkanı, davet gelmesi halinde Ayasofya'ya namaz kılmaya gideceğini söyleyen Muharrem İnce'nin sözleri hatırlatılarak "Siz de davet gelirse namaza gidecek misiniz?" sorusunu "Muharrem Bey herkesin yerine gider" diyerek yanıtladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.