Hıncal Uluç'tan Ahmet Hakan'a Sert Sözler

Hıncal Uluç'tan Ahmet Hakan'a Sert Sözler

Hıncal Uluç Ahmet Hakan'ı yerden yere vurdu! "Karşı çıkması kıskançlığındandır"

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın 25 Temmuz'da kaleme aldığı yazıda Jülide Ateş'e yönelik sözlerinin altında "Neden ben çıkaramadım" kıskançlığı olduğunu belirtti.

Uluç, "Ayasofya'nın ibadete açılması konusunda CHP'nin tavrını 'Ne İsa'ya, ne de Musa'ya yaranamadılar' diye eleştiren Ahmet Hakan dostuma soruyorum şimdi. 'Peki yönettiğin Hürriyet'in, sen iş başına geçtiğin günden beri tavrı ne?' Geçen gün 'İşte bu hiç olmadı Jülide Hanım' başlığı altında yazdıklarına bakın şimdi. 'Haluk Kırcı'nın çıktığı televizyon yayınını izledim. İlginç açıklamalar yaptı Kırcı 'Solcuların yaptığı katliamlar gündeme getirilmezken sağcıların yaptığı katliamlar sürekli gündemde tutuldu' dedi.

Sağcı iki köşe yazarının adını verdi. 'Bunlar da katledilen gazetecilerdi' dedi ve ekledi: 'Kim biliyor bu iki gazetecinin, köşe yazarının ismini?' Haluk Kırcı'nın bu söylediklerinde yanlış yok. Hatta haklı da. Haluk Kırcı olayında temel yanlış şuralardadır: Bir katliama imza atmış bir şahsa, bir televizyon programında katliam anlattırmak... Ona "Tamam katliam yaptık ama bir sor niye yaptık" diye konuşma fırsatı vermek..

. Bir katliamın, başka katliamlarla aklanmasına zemin hazırlamak...Yani yanlışın büyüğünü Haluk Kırcı'yı ekrana çıkaran Jülide Ateş Hanım ve onun televizyon kanalı yaptı.' Ahmet Hakan Cübbeli Hoca'yı ekrana çıkaran Fatih Altaylı'yı da bombalamıştı. İlk fırsatta 'İstemem ama yan cebime koy'culuğunu gösterdi. Kendi de çıkardı." düşüncesini dile getirdi. 

Uluç, "Şimdi Jülide'nin yaptığı büyük gazetecilik olayına karşı çıkması da herhalde 'Neden ben çıkaramadım' kıskançlığındandır gibi geliyor gene bana.. Ve bu tavır, sevgili dostuma da, sevgili yazarıma da yakışmıyor!." yorumunu yaptı. 

yazının devamı için SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.