Habertürk Yazarı Kübra Par AKP'yi bekleyen tehlikeye karşı uyardı

Habertürk Yazarı Kübra Par AKP'yi bekleyen tehlikeye karşı uyardı

Kübra Par, Erdoğan'a anket önerdi: Seküler mahalleden birinin yaptığı bir araştırma değil

"Cumhurbaşkanı bu araştırma sonucunu görmeli" başlıklı bir yazı kaleme alan Habertürk yazarı Kübra Par, İstanbul Sözleşmesinin kaldırılması için çalışma yapılması talimatı veren Erdoğan'a anket önerdi.

Kübra Par'in Erdoğan'a anket önerdiği yazısı şöyle:

ARGETUS adlı bir araştırma şirketi Türkiye genelinde bir kamuoyu araştırması yaparak İstanbul Sözleşmesi hakkında toplumun nabzını ölçmüş.

Sonuçlar gösteriyor ki halkın İstanbul Sözleşmesi ile ilgili bir derdi yok.

Toplumun yüzde 67.9’u sözleşmeyi duymamış ya da bir fikri yok. “Duydum ama okumadım” diyenler de eklenince sözleşmeyi bilmeyenlerin oranı yüzde 84.2’ye çıkıyor!

“Sözleşmeyi okudum, inceledim” diyenlerin oranı sadece yüzde 5.1.


O yüzde 5’lik kesimin de çoğunluğu “Sözleşme kadına şiddeti önlüyor, aileyi tehdit etmiyor, boşanmayı veya eşcinselliği artırmıyor” diye düşünüyor.

Üstelik araştırma gösteriyor ki “Aileyi tehdit ediyor” diyen azınlığın aynı zamanda eğitim seviyesi düşük ve yaş oranı yüksek.

Bu araştırmanın tarafsızlığından şüphe edenler için küçük bir bilgi vereyim. ARGETUS araştırma şirketinin sahibi Erol Erdoğan, İstanbul İmam Hatip Lisesi ve Marmara İlahiyat Fakültesi’nden mezun. Seküler mahalleden birinin yaptığı bir araştırma değil yani.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen MYK toplantısında İstanbul Sözleşmesi için “Çalışıp, gözden geçirin. Halk ne derse o olur” dediği iddia edilmişti.


 
Birileri bu araştırmayı kendisine gösterir ve toplumun İstanbul Sözleşmesi ile ilgili bir derdi olmadığını tarafsızca anlatır umarım.

Her kesimden oy alan merkez parti olma iddiasındaki AK Parti, bazı cemaat ve tarikatların başını çektiği dar bir güruhu dinleyerek radikal bir adım atmaz inşallah.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.