Fatih Altaylı'nın Yayınladığı Mektup gündemi sarsacak

Fatih Altaylı'nın Yayınladığı Mektup gündemi sarsacak

"Bu ülkede FETÖ'yle mücadele edilmediğini öğrenmiştik. Şimdi salgınla da mücadele edilmediğini öğreniyoruz. Bu ülkede her şey sadece göstermelik."

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Corona günlerinde bu seminerler şart mı?" diye soran bir öğretmenin mektubunu köşesinde yayınladı.

"Evden izleyebileceğimiz bakanın konuşması, neden öğretmenleri bir odaya kapatarak izletme gereği duyuluyor?" diyen öğretmenin sene başı semineri için öğretmenlerin okullara çağrılmasının risklerine dikkat çeken mektubu şöyle: 


 
Fatih Bey;

Her sene başında öğretmenlerin seminer dönemi olur. Burada bakanın konuşması dahil çeşitli videolar izlenir, toplantılar yapılır.

Öğretmenlerin sene başı calışma programını yayınladı MEB. İncelerseniz önemli, ivedilikli, yüz yüze yapılması gerekli olan şeyler olmadıklarını göreceksiniz.

Haftalardır sendikalar açıklamalar yaptı (Hükümete yakın olan ve öğretmenlerin yetki verdiği sendika dışında), twitter'da öğretmenler gündem oluşturdu ama Bakanlık kulak arkası etti tüm telkinleri.


 
Şimdi, 1 milyon öğretmen sokaklara düşecek, şehirler arası ve şehir içi seyahatler edecekler.

Bakın burada konu çalışıp çalışmamak değil, gerekliyse yapalım.

Ama evden izleyebileceğimiz bakanın konuşması, neden öğretmenleri bir odaya kapatarak izletme gereği duyuluyor?

Görevli olduğum okulun tebliği geldi. Ekte gönderdim. Bakın toplantı salonunda 134 koltuk var, öğretmen sayısı 96 idi, 2 kişi daha atanmış şu an 98.


 
Toplantı salonu 50 metrekare. 98 kişiyi 50 metrekare yere dolduracaklar, sabah 09.00'dan akşam 17.00'ye kadar toplantı yapacaklar.

Sonra da önlemler alındı diyorlar her yerde. MEB’de bürokratlar hala toplantılarını uzaktan yapıyorlar ama öğretmenleri 50 metrekare yere tıkıştırıyorlar.

Öğretmenin canı bu kadar mi değersiz?

Bu ülkede FETÖ'yle mücadele edilmediğini öğrenmiştik. Şimdi salgınla da mücadele edilmediğini öğreniyoruz. Bu ülkede her şey sadece göstermelik.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.