Fatih Altaylı'dan Şaşırtan İddia: Ayasofya Kararı gerçekleşecek..

Fatih Altaylı'dan Şaşırtan İddia: Ayasofya Kararı gerçekleşecek..

Son günlerde yeniden gündeme getirilen Ayasofya ile ilgili karar Fatih Altaylı tarafından araştırıldı. Altaylı'nın iddiasına göre Ayasofya kararı kesin..

Muhalefet AKP'nin gündemi değiştirme amacıyla Ayasofya konusunu gündeme getirdiğini iddia ediyor olsa da Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın iddiasına göre Ayasofya kararı kesin olarak verilmiş ve Ayasofya camii olarak ibadete açılacak.

'Saray'a yakın bir dostundan' bilgi aldığını söyleyen Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Ayasofya’nın ibadete açılması uluslararası bazı sorunlara neden olacağı için bunlar üzerinde bir çalışma yürütülüyormuş. Fakat ibadete açma kararı kesinmiş" iddiasında bulundu.

Altaylı aynı zamanda yazısında Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılacağını ancak müze olarak gezmeninde mümkün olacağı iddiasında bulundu.

Yapılan Çalışmaların devam ettiğini belirten Fatih Altaylı'nın yazısında dikkat çeken en önemli kısım ise şu şekilde oldu:

Muhtemelen orta bölümde ibadet yapılırken, bunu çevreleyen alan müze olacakmış.
“Peki mozaikleri ne yapacaksınız, cemal görünen yerlerde namaz kılınması sakıncalı değil mi? Yusuf Halaçoğlu Hoca yok diyor ama tam minberin üzerinde bile Hz. Meryem ve Hz. İsa tasvirleri var.”
“Muhtemelen yüz bölümleri bir örtü ile kapatılır. Başka türlü olmaz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.