Fatih Altaylı'dan Şaşırtan HDP çıkışı' Ben Öcalan'la..

Fatih Altaylı'dan Şaşırtan HDP çıkışı' Ben Öcalan'la..

Habertürk'ün HDP boykotu hakkında konuşan Habertürk yazarı Fatih Altaylı Öcalan’la konuşmuşum, HDP’li ile mi konuşmayacağım çıkışında bulundu:

Son günlerde HDP'lilerin Habertürk'e konuk olarak çağrılmamasıyla ilgili tartışma gündemde sıcaklığını korurken Habertürk yazarı Fatih Altaylı kendi kanalının HDP boykotunu değerlendirdi.

Fatih Altaylı yazısında şunları kaydetti:

Şimdi de HDP’lilere ekranlar kapalı. Ben gazetecinin ucunda kamu yararı, toplumun bilgilendirilmesi gibi yararlar var ise şeytanla bile görüşebileceğini düşünürüm hep.

Sakın HDP’yi şeytanla özdeşleştirmeye çalıştığımı da düşünmeyin.Ben HDP’nin Türkiye’de AK Parti’den sonra en iyi organize olmuş parti olduğunu düşündüm hep.Ama PKK’nın askeri vesayetinden kurtulamayan bir parti olarak gördüm.


Bana kalsa ben HDP’li konuk da alırım. Konuğunuz ile aynı fikirde olmanız gerekmiyor ki!

Her görüşten konuk alıyorum. Oradan niye almayayım.

Dediğim gibi Öcalan’la konuşmuşum, HDP’li ile mi konuşmayacağım. Ancak Habertürk’ün yayın politikasını ben belirlemiyorum. Buranın bir yönetimi var.

Ve 2015 yılındaki “hendek kalkışması” sonrası Habertürk yönetimi şöyle bir tasarrufta bulunmaya karar vermiş:

“2015 seçimleri sonrası PKK’nın barış sürecini paramparça etme, siyasi çözümün önüne terör ve kanla tıkamasına karşı kılını bile kıpırdatmayan, bunun yanlışlığına dair tek kelime bile etmeyen, hatta binlerce insanın ölümüne yol açan bu silahlı kalkışmayı ‘çağın direnişi’ şeklinde tanımlayıp selamlayan bir partinin temsilcileri objektif olarak teröre destek mahiyetindeki bu görüşlerini ekranlarımızda açıklayamazlar.”Anlayacağınız hendek kalkışması sonrası Habertürk ekranları HDP’lilere kapanmış.

Buna karşı bir tavır alamadıkları için. Benden istenen de kanalın bu kararına saygı göstermem.
Katıldığım değil, uyduğum bir karar. 20 küsur yıl önce nasıl kanalın kararına saygı gösterdiysem. Sonuçta sırtında yumurta küfesi taşıyanlar yöneticiler. Ben değilim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.