CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan şok çıkış! İzmir'e göz diktiler

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan şok çıkış! İzmir'e göz diktiler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündemdeki konular hakkında Habertürk'e konuştu. Çarpıcı iddialarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun İzmir iddiası olay olacak türden

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümet ile CHP'li belediyeler arasında yaşanan problemleri anlattı.
 

Habertürk'ten Bülent Aydemir'e konuşan Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'e yönelik linç kampanyasını başlattığını belirterek, "Orada TURSAB yetkilileri ile bir araya gelmişler. İzmir'de turizmi nasıl canlandırırız; şehre daha fazla turist nasıl gelebilir diye. O çerçevede bir İzmir markası yaratmak istiyorlar." dedi.

"Yargı aracılığıyla belediyelerimize kumpas kuruluyor"
Hükûmetin belediyeleri iki açıdan sıkıştırdığını belirten Kılıçdaroğlu, "Gerçekten belediye başkanlarının elini kolunu bağlamak istiyor ama belediye başkanlarımız bunu kavgasız dövüşsüz aşıyorlar. İkincisi ise savcılar aracılığıyla belediye başkanlarının üzerine gitmeye çalışıyorlar; baskı kuruyorlar. Yargıyı maşa olarak kullanarak CHP'li belediyeler üzerinde baskı kurmak istiyorlar. Mesela Yalova Belediye başkanımız. İhbarı yapan kendisi, kendisinden önce başlayan uygulama.

Kendisinin de o işin içinde olduğuna dair hiçbir delil yok ama sırf Sarayın talebi doğrultusunda bir numaralı sanık olarak ağır cezaya verildi. Hiçbir delil yok ortada. Niçin bir numaralı sanık gösterildi? İdare mahkemesini kazanmasın diye... Açtığı davayı göreve iade davasını, mecburen ağır cezadaki davanın sonuçlanmasını bekleyecek. Böylece uzun yıllar ya da uzun süre belediye başkanlığı yapamayacak. Böylece belediye başkanlarımıza bir kumpas kuruyorlar. Yargı aracılığıyla kuruyorlar bu kumpası. Biz bunun da farkındayız" ifadelerini kulladı.

"İzmir'in sahillerine göz dikmiş durumda"


Rantın büyük olduğu İzmir'deki belediye başkanlarına yönelik kumpas girişimlerini bildiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bunun dışında kumpas kurulduğunu da biliyoruz. Özellikle İstanbul'da rantı tümüyle tüketen rantiye sınıfı; İzmir'e, İzmir'in sahillerine göz dikmiş durumda. Oradaki rantı kullanmak istiyor. Belediyeler de buna izin vermeyince hükümet aracılığıyla belediyelere yargı üzerinden baskı kurulmak isteniyor." dedi.

habertürk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.