CHP lideri Kılıçdaroğlu AKP'nin en büyük korkusunu açıkladı Posta yazarı Herkese duyurdu

CHP lideri Kılıçdaroğlu AKP'nin en büyük korkusunu açıkladı Posta yazarı Herkese duyurdu

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarla gündemi sarsacak. AKP'nin en büyük korkusu seçim kaybetmek dedi ve yapılanları anlattı

Posta gazetesi yazarı Oral Çalışlar gündemi sarsacak bir yazıyla karşımızda: Yazısında Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları yer aldı.


En dikkat çeken kısım ise kanun değişiklikleri ve seçimlerle ilgili Kılıçdaroğlu'nun görüşüydü.
Kılıçdaroğlu'na göre bakın AKP neden korkuyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokratik Gelişim Enstitüsü’nün (DPI) düzenlediği görüntülü yuvarlak masa toplantısına katıldı.

Posta gazetesi yazarı Oral Çalışlar'ın köşesinden aktardığına göre, Kılıçdaroğlu'na partinin önde gelen 4 ismi CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Dış Politika Danışmanı Ünal Çeviköz, Meclis eski Grup Başkanvekili Levent Gök, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın eşlik etti. 

Burada çıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Kim seçimi kaybetme korkusuyla Seçim Kanunu ile oynamaya başlar, onun kazandığı görülmemiştir. Geçmişte çok sayıda örnek var" diye konuştu. 

Çalışlar'ın köşesine taşıdığı Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:
1. Dış politikayı gerginlik üzerine kurunca, ekonominin dengesi de bozuluyor. Dış askeri operasyonlara ne kadar para harcanıyor, onu bilemiyoruz. Çünkü bu harcamaları “örtülü ödenek”ten yapıyorlar.

2. Mısır’la, İsrail’le, Suriye’yle, Irak’la, İran’la, Yunanistan’la ilişkileri bir an önce düzeltmeliyiz. Biz parti olarak bu konuda ilk adımı atıyoruz. Ünal Çeviköz başkanlığında bir heyeti ekim ayı içinde Mısır’a gönderiyoruz. Başından beri de Şam yönetimiyle diyaloğun kesilmesinin yanlış olduğunu söylüyoruz.
 
3. Kim seçimi kaybetme korkusuyla Seçim Kanunu ile oynamaya başlar, onun kazandığı görülmemiştir. Geçmişte çok sayıda örnek var.

4. İktidar iç politikada açmaza girince, dış politikayı sertleştirip içeride yeniden güç kazanmaya çalışıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.