Babacan'ın masasındaki son ankette çarpıcı sonuçlar

Babacan'ın masasındaki son ankette çarpıcı sonuçlar

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son yaptırdığı anketin sonuçlarını duyurdu...

AKP'den ayrıldıktan sonra kendi partisini kuran DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son yaptırdığı anketin sonuçlarını ilan etti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisi tarafından yaptırılan "Türkiye'nin en önemli sorusunu ne?" araştırmasında Covid 19 salgınının sağlık sorunu olarak üst seviyelere çıktığını ama daha sonra yapılan araştırmalarda ekonominin ve işsizliğin bütün vatandaşların ortak sorunu olduğunu dile getirdi. 

, Türkiye'nin en önemli sorunu ne?

Babacan'ın masasındaki gündem anketinde gençlerin verdiği cevapların ise özgürlüklerle ilgili kısıtlamalar, adalet ve fırsat eşitliği, eğitim sistemi gibi konular yer aldı.

 Babacan, Türkiye'deki gençlerin yaklaşık olarak 4'te 3'nün imkan olsa başka bir ülkede okumak ve yaşamak istediğini, aynı soru anne ve babalara sorulduğunda ise imkan olsa çocuğumu başka bir ülkede okuturdum dediğini ifade etti.

EN BÜYÜK SORUN İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ

,Kamuoyu araştırmalarında en önemli sorunların ekonomik ve işsizlik olmasına karşın Babacan ise Türkiye'deki en önemli sorunun ifade özgürlüğünün kısıtlanmış olduğu yönünde.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.