Atatürkçü Düşünce Derneği Canan Kaftancıoğlu'na meydan okudu

Atatürkçü Düşünce Derneği Canan Kaftancıoğlu'na meydan okudu

ALIŞKANLIKLA DEĞİL ŞEREFLE SÖYLENİR

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD ) Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, “Atatürk, sıradan bir kişi ismi değildir. Türkiye Cumhuriyeti‘nin Kurucusu aynı zamanda da CHP’nin kurucusudur. Gazi Mustafa Kemal‘e “Atatürk” soyadı, TBMM’de 24 Kasım 1934 tarih ve 2587 sayılı kanunla verilmiştir.

Atatürk soyadını, Türk Milleti ona layık görmüştür. Alışkanlıklardan kaynaklanan bir tanımlama hiç değildir. Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusunun adı; Mustafa Kemal Atatürk’tür” ifadelerini kullandı.

ALIŞKANLIKLA DEĞİL ŞEREFLE SÖYLENİR
Atatürk‘ün alışkanlıkla değil gururla, onurla, mutlulukla, şan ve şerefle söyleneceği belirten Altınışık, açıklamanın devamında, “Bunu
hissedemeyenlerin anlaması mümkün değildir.

Kategorizeden ne kast ettiğini Milletimize, içinde bulunduğu kurumun yetkililerine havale ediyoruz. Ancak, Atatürk soyadından neden rahatsız olduğunu açıklamasını da bekliyoruz. Atatürk‘ün kurduğu partide, Atatürk demeyi reddederek görev yapılıyor olması manidardır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk‘le ve Cumhuriyetin kazanımlarıyla uğraşmak Milletimizin, Ülkemizin ve demokrasimizin hayrına da yararına da değildir” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.